?>

HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA
Kaybolmasından korktuğumuz mesleklerden biride davul zurnadır .Günümüzde çıkan yeni müzik aletleri bizim binlerce yıl önce meydana gelen gelenek ve Göreneklerimizi kaldırıyor. Ben de bunun devam etmesi için elimden geleni yapacağım ve başaracağımı düşündüm. Adım Davulcu Çakır Serhat 1987 yılında İstanbul doğumluyum aslen Sinop Erfelekliyim ben bu mesleğe1999 yılında köçeklik yaparak başladım ve 1999-2005 yılları arasında köçeklik yaptım ve 2005’den buyana da davul çalmaktayım çekirdek”ten yetişerek başladım çünkü bu meslek benim dede mesleğim dedemden babama babamdan bana ve bende kuşaktan kuşağa sürdürülecek bir meslek bildim ve memleketimizde öne gelen müzisyen üstatlarımız yılardır bu mesleği icra ettiler ve belirli yaşları almışlardır örneğin: Şerefiyeli Kara Mustafa , Şerefiyeli Davulcu Pala Ramazan, Davulcu İsmet,Yeni Konaklı Kara Cemil, Davulcu Selahattin Göksu, Davulcu Necati gibi üstatlar bugünümüze kadar getirmişlerdir.

Bizlerde bir karar aldık ben Davulcu Çakır Serhat – Davulcu Pınarbaşılı Engin Altuntaş- Zurnacı Kurtköylü Cemil Çetinkaya- Zurnacı Kurtkoylü Ramazan Üstün bir araya gelerek bu mesleği benimsedik ve fırtına gençler davul zurna ekibini kurmaya karar verdik ve siz değerli dostlarımıza geleneğimizi yaşatmak için kendimizi aday bildik .

Bu bilgilerden sonra düşündüm ki bu insanlar davul zurnadan vazgeçemeyecek bu topraklar davulcu zurnacı yetiştirmeye devam edecek biz gösterimizi sunduk siz beğendiniz .

BİZDE HERZAMAN SİZİNLEYİZ 0535 497 28 05